Dlaczego warto wybrać schody drewniane?

Data dodania: 29.01.2018


Najczęściej spotykana konstrukcja w większości domów piętrowych to zdecydowanie schody drewniane. Warto wiedzieć, że jest możliwy ich montaż zarówno na zewnątrz budynku, jak i w środku pomieszczeń. Z tego względu, że zajmują one naprawdę sporą część przestrzeni domu, oprócz względów funkcjonalnych, takich jak wygoda użytkowania, powinny one wyróżniać się również nienagannym wyglądem.

Schody drewniane
Jeżeli wciąż żyjesz  w przeświadczeniu, że schody drewniane pełnią wyłącznie funkcje praktyczne – chyba pomyliłeś epoki! Nie zmieniło się to, że ich podstawowym zadaniem jest umożliwianie domownikom przemieszczanie się pomiędzy pierwszą, a drugą (czasami też trzecią) kondygnacją. Obecnie jednak zmieniło się to, że przywiązujemy do wyglądu schodów dużo większą wagę i walory estetyczne tego elementu wnętrza nie schodzą już na drugi plan. Coraz częściej ciężkie, masywne wręcz i proste konstrukcje są zastępowane lekkimi i urozmaiconymi konstrukcjami, które są wykonane w precyzyjny i przemyślany sposób. Nie wiesz jaki materiał jest obecnie najczęściej wybierany do wykończania schodów? To również tendencja niezmienna od lat – wybieramy drewno różnego rodzaju. Dzięki temu nowoczesne, ekskluzywne schody drewniane będą prezentować się znakomicie we wnętrzach klasycznych jak i minimalistycznych.
Producent schodów drewnianych może zaoferować ci całą gamą dostępnych w jego salonie modeli. Dzięki temu, że drewno stanowi uniwersalny budulec, może świetnie wpasować się w aranżacje różnego rodzaju. Właśnie dlatego do zalet schodów tego typu zaliczamy ponadczasowy charakter i naturalny wygląd. Wybierając schody drewniane możesz postawić zarówno na klasyczne wnętrze, jak i wybrać eksperymentowanie z projektem, podczas którego połączymy drewno z innymi materiałami, takimi jak metal czy szkło. Dzięki temu osiągniemy ciekawy efekt, który dobrze uzupełni aranżację naszego wnętrza.
Jakie gatunki drewna warto wziąć pod uwagę? Najpopularniejszy rodzaj to zdecydowanie drewno dębowe czy bukowe, ale coraz częściej właściciele domów piętrowych wybierają schody wykonane z drewna orientalnego, które jest droższe, ale prezentuje się bardzo dobrze. Ciemne wnętrza dobrze będą kontrastować z jasnymi schodami i odwrotnie. Ciepły i przytulny charakter schodów wykonanych z drewna wniesie nieco uroku do surowych wnętrz w klimatach industrialnych.
Niezależnie od tego, jakie schody drewniane zamontujesz w swoim domu – warto zastanowić się dobrze nad ostatecznym wyborem. Schody drewniane są inwestycją na długie lata, a ich wymiana jest delikatnie mówiąc – uciążliwa. Dobierzmy najlepszy dla nas rodzaj konstrukcji i gatunku drewna, aby cieszyć się idealnymi schodami!

Producent schodów