Jak wybrać odpowiednie schody do Twojego nowego domu? Ułatwimy Ci wybór!

Data dodania: 09.10.2017


Przed ostatecznym wyborem projektu schodów drewnianych, będziesz musiał zastanowić się nad kilkoma istotnymi w tej kwestii czynnikami, które zapewnią Twojemu wnętrzowi nie tylko funkcjonalność, ale również najwyższą estetykę. Jeśli chcesz, aby schody służyły Ci przez lata i wciąż olśniewały gości swoim świeżym wyglądem – zapraszamy do lektury!  

Rynek schodów wciąż poszerza ofertę produktową – producenci prześcigają się w nowych kształtach konstrukcji schodów, od zupełnie prostych, poprzez fantazyjne schody spiralne, na trójbiegunowych kończąc. Dlaczego propozycji jest aż tak dużo? Każdy producent schodów wie o tym, że wszystkie domu są inne, a dopasowanie idealnego projektu nie jest łatwe. W związku z tym, zawsze warto mieć na uwadze fakt, że prawdopodobnie będziemy zmuszeni dopasować parametry schodów do naszego pomieszczenia. Właśnie dlatego jedną z podstawowych kwestii przy wyborze będzie przestrzeń, jaką dysponujesz. Wymiary wnętrza istotnie wpływają na projekt oraz na to, jak drewniane schody będą finalnie prezentować się w Twoim domu. W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się schody spiralne, natomiast w przypadku dużej przestrzeni, możesz zastanowić się nad wyborem montażu schodów wielobiegunowych.

Jakie jest główne zadanie schodów? Przede wszystkim mają one pomóc nam w bezpiecznym i jednocześnie komfortowym przemieszczeniu się między piętrami. Nie jesteś pewien, jak uczynić schody wygodnymi? Musisz pamiętać o ich odpowiednich wymiarach! Wykorzystaj specjalny wzór techniczny, który pomoże Ci określić, jaką wysokość i szerokość powinny mieć stopnie Twoich schodów. Dzięki niemu zyskasz gwarancję, że Twoje schody drewniane nie będą ani za wysokie, ani za niskie, a Twoi domownicy będą cieszyli się komfortem i bezpieczeństwem.

Jeśli powierzchnia na nasze schody drewniane została po dokładnym zmierzeniu ustalona, wybrałeś kształt oraz typ konstrukcji schodów, czas na zapoznanie się z wyceną, które pomoże Ci przekalkulować koszt zakupu oraz montażu nowych schodów. Jakie informacje będą istotne dla osoby wykonującej projekt schodów? Oprócz wymiarów, będzie się dla niej liczyć wiadomość odnośnie rodzaju drewna, rodzaju balustrady oraz kształtu schodów.

Na terenie miasta Szczecin funkcjonują przedsiębiorstwa, zajmujące się profesjonalnie usługami CNC, które pomogą wykonać projekt idealnych schodów, uwzględniając aspekty techniczne zamówienia, ale także prywatne wskazówki, które uczynią schody drewniane jedynymi w swoim rodzaju. Pamiętaj, że schody są wyborem na lata, dlatego kwestia odpowiedniego kształtu, rozmiary czy rodzaju materiału jest bardzo istotna.

schody Poznań