Jakie schody drewniane do domu jednorodzinnego z piętrem? Dowiedz się dzięki nam!

Data dodania: 14.05.2018


Masz w planach budowę własnego domu? Jeżeli postawiłeś na dom piętrowy lub taki, który ma poddasze użytkowe, będziesz musiał dokonać takiego wyboru, jak projekt schodów. Jeżeli nie jesteś jeszcze pewien tego, na jaki typ schodów postawić, powinieneś skonsultować swój wybór z taką, osobą jak producent schodów. Schody na wymiar będą nieco droższe, niż gotowy projekt schodów, ale możesz liczyć na idealne dopasowanie. Producent schodów sprawdzi na początku jaką powierzchnią dysponuje twoja nieruchomość i na tej podstawie dobierze odpowiedni rodzaj schodów. Każdy dom jest inny, dlatego tak ważne jest dobre dopasowanie. Dowiedz się, jakie są podstawowe typy schodów i wybierz idealny model dla siebie i swoich bliskich.

Najczęściej wybieranymi modelami schodów są jednobiegowe, dwubiegowe, trójbiegowe, kręcone lub zabiegowe – nasz artykuł skupi się jednak na opisie pierwszego rodzaju schodów, czyli jednobiegowych. Zastanowimy się też do jakich typów nieruchomości będą pasowały najlepiej. Schody proste jednobiegowe charakteryzują się tym, że nie posiadają spocznika i stanowią jedną linię. Jaki jest ich pierwszy minus? Aby wybrać ten typ schodów musisz dysponować sporą ilością miejsca, ponieważ znacznie ograniczają one przestrzeń. Dodatkowo, jeżeli kondygnacja w twoim domu jest dość wysoka, schody jednobiegowe proste nie będą się sprawdzały jako połączenie parteru i wysokiego piętra. Musisz wiedzieć o tym, że brak półpiętra na schodach oznacza, że nie zrobisz na nich przystanku w trakcie wchodzenia. To może być duży problem dla osób w podeszłym wieku lub też dzieci. Jeżeli w twoim domu zamieszka taka osoba, powinieneś rozważyć inny typ schodów, który wyposażony będzie w większą ilość przystanków. Pamiętaj też o bezpieczeństwie – spadając z tego typu schodów polecisz aż na sam dół, a lot nie będzie przerwany przez półpiętro.

usługi CNC

Nie martw się, schody tego typu posiadają także dużo zalet – koszt ich wykonania będzie stosunkowo niski, a dzięki prostym stopniom o równej wielkości i szerokości trudniej o potknięcie niż w przypadku schodów krętych. Udaj się do takiej osoby, jak sprawdzony producent schodów i wspólnie z nim dokonaj projektu. Dodatkowo warto wiedzieć o tym, że schody jednobiegowe dają ci możliwość zagospodarowania przestrzeni pod nimi – to będzie doskonałe miejsce na przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku. Możesz tam również zaaranżować przytulny kącik z fotelem i stolikiem, w którym możesz odpoczywać każdego dnia. Projekt schodów zawsze powinien być idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!