Nowoczesny dom – nowoczesne schody!

Data dodania: 03.11.2017


Jeśli podjąłeś już decyzję o budowie domu piętrowego – przed Tobą konieczność wyboru jak najlepiej dopasowanych schodów. Nie martw się – oferta jest naprawdę szeroka, a nowoczesne schody wykonane są w wytrzymałych materiałów, które mogą służyć nam długie lata i stawiać skuteczny opór upływającemu czasowi.

Schody na wymiar

Kamień

Jesteś miłośnikiem nowoczesnych i co za tym idzie – minimalistycznych wnętrz? Jeśli nie przeszkadza Ci nieco chłodny klimat tego typu wnętrza, możesz postawić na niezwykle widowiskowe schody pokryte materiałem kamiennym. Możesz wybierać między granitem, który jest jednak dość rzadko stosowany we wnętrzu oraz marmurem. Nie będzie to z pewnością rozwiązanie najtańsze, ale nie będziesz mógł narzekać na stopień trwałości materiału, a dodatkowo marmur jest dostępny w naprawdę wielu kolorach i odcieniach – na przykład w klasycznej bieli, lub taki, który delikatnie wpada w róż. Również struktura marmurowa różni się od siebie, dając nam możliwość wyboru tej, która najlepiej będzie pasowała do naszego wnętrza. Wciąż zastanawiasz się nad odpowiednim materiałem? Masz do wyboru dużo więcej opcji niż dwie – bazalt, trawertyn oraz piaskowiec również są wykorzystywane w tym celu i świetnie się prezentują. Nie daj się jednak namówić na wykorzystanie wapnia – jest to materiał zdecydowanie zbyt kruchy, a na domiar złego jego struktura jest porowata. Stawiając na kamień we wnętrzu, zawsze musisz pamiętać o odpowiedniej impregnacji, aby uniknąć pokrycia schodów nieestetycznymi plamami.

Płytki ceramiczne

Projekt domu piętrowego ze schodami, wymaga doboru ich odpowiedniego wykończenia – możesz to uczynić wykorzystując również różnego rodzaju płytki ceramiczne, na przykład wykonane z gresu, klinkieru lub terakoty. Są to klasyczne, ponadczasowe i przede wszystkim eleganckie materiały, które będą pasowały do wielu rodzajów aranżacji wnętrza. Wybierając tego typu wykończenie, nie wolno zapominać o kwestiach bezpieczeństwa – sprawdź przed zakupem, czy dany model ma powierzchnię antypoślizgową.

Produkcja schodów

Drewno

Jak pewnie się domyślasz – od wielu lat najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się schody wewnętrzne są różnego rodzaju powierzchnie drewniane. Jakie zalety ma drewno? Każdy projekt domu, wykorzystujący je we wnętrzu będzie charakteryzował się klasycznym stylem. Jakie deski wybrać? Możesz postawić na te z drewna litego lub klejone warstwowo – ważne jest to, aby drewno zostało odpowiednio osuszone przed jego użyciem. Duży stopień wilgotności może doprowadzić do zniszczenia schodów, a w efekcie do konieczności wymiany ich na nowe – wiąże się to z ogromnymi kosztami. Jednym zdaniem – drewno, które będzie wykorzystane w konstrukcji schodów musi być twarde, suche i nieścieralne.