Schody na wymiar – realizacja, projekt i montaż – krok po kroku

Data dodania: 03.11.2017


Jeśli decydujemy się na nowoczesne schody drewniane pierwszą czynnością jaką musimy wykonać jest kontakt z odpowiednią firmą.

Podjąłeś już decyzję o wyborze nowoczesnych schodów w swoim nowo wybudowanym domu? Świetnie – to dobry czas, aby skontaktować się z kimś takim, jak producent schodów. Może to być zarówno zakład stolarski, jak i przedsiębiorstwa produkujące i / lub sprzedające schody gotowe. Przede wszystkim producent schodów rozpocznie swoją pracę od dokładnego zmierzenia przestrzeni, wśród której mają stanąć nasze idealnie dobrane schody. Na podstawie swoich obliczeń oraz naszych oczekiwań i preferencji, wykona schody na wymiar, które będą nie tylko zachwycały, ale także zaskakiwały praktycznością. Po akceptacji, przyjdzie czas na szczegółowy projekt techniczny.

Produkcja schodów

Jeśli jednak decydujemy się nad zamówienie schodów bazujących na gotowym projekcie, ostatni etap możemy pominąć, ponieważ schody modułowe go nie przewidują. Składają się one z powtarzalnych części, które niezwykle łatwo dopasować do powierzchni danego pomieszczenia. Dzięki swojej uniwersalności, stają się one ostatnio coraz bardziej popularne wśród osób planujących budowę własnego domu.

Kto zamontuje nasze schody? Spokojnie – producent schodów nie zostawi Cię samego z tym zadaniem! Schody nowej generacji, są zawsze wykonane według projektu indywidualnego, a montaż odbywa się z udziałem doświadczonych fachowców, którzy posiadają niezbędną do tego celu wiedzę. Tylko w ten sposób, Twoje schody będą zamontowane solidnie i profesjonalnie!  

Jakie drewno będzie najlepszym możliwym materiałem na schody? Tą decyzję warto podjąć już na samym początku planowania ich realizacji. Dlaczego? To proste – gatunek, który wybierzemy zdecydowanie może wpłynąć na koszt wykonania schodów, a także na to jak ostatecznie będą się prezentować i czy będą trwałe. Jakie materiały wykorzystuje się najczęściej? Stawiamy na drzewa rodzime, takie jak dąb, świerk czy sosna, która jednak jest mniej wytrzymała od pozostałych. Ostatnio coraz popularniejszym wyborem jest jednak drewno egzotyczne, które świetnie sprawdzi się zarówno w wypadku schodów kręconych, prostych, jak i nowoczesnych. Piękny i nowoczesny wygląd, to główne zalety wyboru drewna orientalnego.

Etapy realizacji obejmującej schody na wymiar, to między innymi pomiar, wybór materiałów, kosztorys oraz montaż. Jeśli zdecydujemy się na indywidualny projekt – czas trwania jego wykonania może ulec znacznemu wydłużeniu. Kiedy zależy nam na czasie, warto przemyśleć zakup schodów modułowych, których montaż odbywa się w zdecydowanie krótszym czasie.

Schody na wymiar