Jakie schody drewniane powinieneś wybrać do Twojego domu?

Data dodania: 14.05.2018


Jeżeli planujesz właśnie wybudowanie swojego pierwszego domu i dotarłeś już do etapu wyboru schodów – na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że nie jest to wcale proste zadanie. Producent schodów może zaoferować ci naprawdę wiele różnych modeli, co jeszcze utrudnia wybór. Schody mogą być również wykończone z wykorzystaniem różnych materiałów – najpopularniejsze wciąż pozostają schody drewniane, ale coraz częściej klienci decydują się na schody metalowe lub nawet betonowe, doskonale pasujące do minimalistycznych wnętrz. Pamiętaj też o doborze odpowiedniej balustrady, która podnosi wygodę i bezpieczeństwo korzystania ze schodów. Drewno stanowi świetny materiał z którego często wykonuje się schody. Projekt indywidualny schodów będzie idealnie dobrany do przestrzeni jaką dysponujesz, a także do stylistyki wnętrza. Możesz również postawić na gotowy projekt schodów drewnianych – każdy producent schodów posiada katalog, z którego możesz wybierać.

Jeżeli nie wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru takiego elementu wnętrza, jak schody drewniane – służymy pomocą. Warto jest postawić na ponadczasowy model, który za kilka lat nie przestanie być modny. Schody zawsze muszą być jednak jak najbardziej bezpieczne oraz wygodne – nie wystarczy, że będą dobrze wyglądały. Schody drewniane są zdecydowanie inwestycją na wiele lat, dlatego powinny być naprawdę solidną konstrukcją, ponieważ nie wymienisz ich łatwo w razie zniszczenia. Projekt schodów jak sam widzisz musi być dobrze przemyślany. Projekt domu powinien zdecydowanie uwzględniać wybór miejsca na schody – to pozwoli dobrać odpowiednią lokalizację, która będzie sprawiała, że użytkowania schodów będzie wygodne i bezpieczne. Istotne jest też to, do jakiego miejsca prowadzą schody – inne będą odpowiednie dla poddasza użytkowego, a inne dla piętra. Projekt schodów powinien połączyć dwie kondygnacje za pomocą naprawdę praktycznych i wygodnych schodów.

pomiar laserowy – schody

Jakie schody będą najbardziej komfortowe? Na pewno warto postawić na jak najprostszą konstrukcję – schody jednobiegowe powodują, że pokonywanie ich nie jest problematyczne ani dla dzieci ani dla osób starszych. Niestety – nie będą one odpowiednie dla wszystkich domów, ponieważ wymagają dużej ilości miejsca. Jeżeli masz mniejszy dom, wybierz raczej efektowne schody kręte nazywane także spiralnymi – przy korzystaniu z nich potrzebna będzie nieco większa uwaga, ale przy odrobinie chęci możemy wygodnie i spokojnie je użytkować.